İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Video Galeri
  3. Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi

Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi

Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi

Dünyanın En İlginç 45 Bilgisi Eiffel Kulesi´nin tepesine çıkana kadar 1792 basamak vardır. -Ketçap 1830´lu yıllarda ilaç olarak satılırdı. -Kirpi suda batmaz.

-Rusya´nın dörtte biri ormanlarla kaplıdır. -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Hiçbir kâğıt parçası 7 defadan fazla ikiye katlanamaz! -Timsahlar renk körüdür.

-Bir insan hayatı boyunca ortalama 22 kilogram deri kaybediyor. -Suudi Arabistan´da bir kadın kocasına kahve yapmazsa bu boşanma nedenidir.

-Evinizdeki toz parçacıklarının büyük çoğunluğu ölmüş deri dokusudur. –Aslanlar bir günde 50 kez sevişebilirler.

-Dünyanın en hızlı büyüyen bitkisi bambu, bir günde 90 cm kadar uzuyor. -Eğer ağzımıza attığımız bir şeye tükürüğümüz değmese onun tadını anlayamayız.

-Dünyadaki obez nüfusun üçte biri, gelişmekte olan ülkelerde yaşıyor. -Denizatları, erkekleri hamile olan tek canlı grubudur.

-Çikolatanın köpekleri öldürdüğü doğrudur. Onların kalbine ve sinir sistemine zarar verir. Yarım kilo kadar çikolata küçük bir köpeği öldürebilir.

-Baykuş, mavi rengi görebilen tek kuştur. -Hayvanlar âleminde sadece domuzlar güneşten yanabilir. -Bir kilo limonda bir kilo çilekten daha fazla şeker vardır.

-Gülmek için 17 adaleye ihtiyaç vardır. Surat asmak için ise 43 adeleye ihtiyaç duyarız. -Sabahları elma yemek, kahve içmekten daha fazla uykunuzu açar.

Dünyanın En İlginç Bilgisi

– Ortalama bir erkek, hayatının 3350 saatini tıraş olmak için harcar. -Filler zıplamayan tek memelidir. -Hamamböcekleri yaklaşık olarak 250 milyon yıldır yaşadıkları halde hiçbir değişime uğramamışlardır.

-Hawaii alfabesinde sadece 12 harf bulunmaktadır. -Sarışınların esmerlere göre daha fazla saçı vardır. -Kangurular geri geri yürüyemezler. -Bir köpekbalığı 100 milyon damla deniz suyu içindeki bir damla kanı hissedebilir.

-Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin içindeki kaloriden daha fazladır. -İnsan midesi 2 haftada bir iç zarını yenilemek zorundadır aksi halde kendi kendini sindirir.

-Yarım kilo bal yapabilmek için arılar iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorundadırlar. -Penguen yüzebilen, ama uçamayan tek kuştur. -Bir bardak taze şampanyanın içine bir kuru üzüm atarsanız üzüm asansör gibi bardağın altından üstüne, üstünden altına sürekli dolaşır.

-Salatalığın yüzde 96´sı sudur. -Karıncalar uyumaz. -Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır. -Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dâhil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. -Tarantulalar iki buçuk yıl yiyeceksiz yaşayabilirler.

-El tırnakları ayak tırnaklarına oranla 4 kat daha hızlı uzarlar. – Bir okyanusun en derin yerinde, demir bir topun dibe çökmesi bir saatten uzun sürer. -Kâğıt para sanıldığı gibi kâğıttan değil pamuktan yapılır. 1950´den önce kenevir, ağaç kabuğu ve marijuana yaprağı kullanılarak yapılırdı.

-Yılanlar duyamaz. -Yunuslar gözleri açık uyurlar. -Dünyanın en büyük hayvanı mavi balinadır. Aynı zamanda hayvanlar âleminin en hızlı büyüyen hayvanıdır. Kilosu 22 ayda 26 tona kadar ulaşır.

Yorum Yap

Yorum Yap