İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. En İyi 10 Marvel Filmi

En İyi 10 Marvel Filmi

Yenilmezler

En İyi 10 Marvel Filmi

Marvel

Uzun ismiyle, Marvel Sinematik Evreni adı altında geçen bu yapım, 1939 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde kurulmuş, Marvel Comics, yani Marvel Çizgi Roman adı altında yayınlanan çizgi roman yapımcısı şirketidir.

Bu şirket, Marvel Comics adındaki kitapların basıldığı yerdir. Kurucusu, ABD’li yayımcı Martin Goodman olmakla birlikte, Marvel evreninin en büyük yazarlarından birisi 1922 doğumlu Amerikalı Stan Lee’dir. Marvel Comics adında çıkan bu yapımlar, geçmişte çıkmasının ardından günümüzde sinema sektörüne büyük katkı sağlamıştır.

 

En İyi 10 Marvel Filmi

Yenilmezler
Yenilmezler

 

 

Marvel Comicslerin filme uyarlanmaya başladığı andan itibaren günümüze kadar bu sektörde büyük etkiler yaratmıştır. Bu filmlerde yarattığı etkilere bakarak, bu evrende bilinen en iyi filmler listesinin başında IMDB, yani filmin insanlardan aldığı puan doğrultusunda ilk sıraya erişen film, 2012 yılında vizyona giren, 8.1 puan ile Yenilmezler filmidir.

Bu filmde, Marvel’in en çok göz önünde olan kahramanları bir arada olarak aynı taraf için savaşmaktadır. Bu karakterler, Demir Adam, Hulk, Thor, Kaptan Amerika, Hawkeye ve Black Widow’dur.

Galaksinin Koruyucu
Galaksinin Koruyucu

2014 yapımı, yine 8,1 puan ile Galaksinin Koruyucuları filmidir. Bu filmde, çok küçük yaşlarda uzaylılar tarafından kaçırılan ve hırsız olarak yetiştirilen bir çocuğun büyüdüğünde başını çalmaması gereken bir şeyi çalarken belaya sokmasını konu almaktadır.

Kaptan Amerika
Kaptan Amerika

 

2016 yapımı, 7,9 puan ile Kaptan Amerika: Civil War filmidir. Bu filmde, Yenilmezler filminde olduğunu aksine, taraflar birbirlerine karşı gelmektedir ve bu durum yönetimi de büyük ölçüde etkilemektedir.

Demir Adam
Demir Adam

2008 yapımı, yine 7,9 puan ile Robert Downey Jr.’ın başrollerinde olduğu Demir Adam filmidir.

kaptan amerika kış askeri
kaptan amerika kış askeri

2014 yapımı, 7,8 IMDB puanı ile Kaptan Amerika: Kış Askeri filmidir. Bu film, Kaptan Amerika’nın ilk filmde kaybettiği arkadaşı Bucky’nin yönetilerek bir silaha dönüştürülmesi ve daha sonra Steve Rogers’ın ekibine saldırmasıyla devam eder.

Galaksinin Korucuları 2
Galaksinin Korucuları 2

2017 yapımı, yine 7,8 puan ile Galaksinin Korucuları 2. filmidir. Aynı zamanda bu yapım, birincisinden daha çok beğeni kitlesine sahiptir.

2017 yapımı, 7,7 IMDB puanı ile Örümcek Adam: Eve Dönüş filmidir. 2016 yapımı, 7,5 puan ile diğer yapımlardan bambaşka bir evren olan Doktor Strange’dir.

Yenilmezler Ultron çağı
Yenilmezler Ultron çağı

2015 yapımı, 7,4 puanıyla Yenilmezler: Ultron Çağı filmidir. 2015 yapımı, 7,3 IMDB puanı ile Karınca Adam filmidir.

Yorum Yap

Yorum Yap